. Постройте вопросы к следующим ответам: 1) Yes, Nick finished medical college a year ago. 2) He had to get an X – ray. 3) Yes, Doctor gave me a prescription. 4) No, our students had practice last autumn. 5) I visited a dentist...

. Постройте вопросы к следующим ответам: 1) Yes, Nick finished medical college a year ago. 2) He had to get an X – ray. 3) Yes, Doctor gave me a prescription. 4) No, our students had practice last autumn. 5) I visited a dentist on Friday.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Сейчас все будет, подожди 5 минут и ответ дам