Пожалуйста нужно перевести на русский с татарского и ответить на вопросы

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Что мамы девочек на кухне варят? Кызларнын энилэре кухняда аш пешерэлэр. 2. Что Оля с Наташей делают? Олэ белэн Наташа ой эшне ясыйлар. 3. Мамы кого позвали помогать? Энилэре кызларны ярдэм итэргэ чакырдылар. 4.Наташа думала помогать? Юк, Наташа ярдэм итэргэ уйламады. 5.Кто помог? Оля ярдэм итте.