Праспрагайце дзеясловы у адзіночным і множным ліках ва усіх асобах: Праць, дзяубці , церці , ламаць проспрягайте глаголы в множественном и одиночном числе во всех лицах (это перевод)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я - праду, дзяўбу, тру, ламаю Ты - прадзеш, дзяўбеш, трэш, ламаеш Ён - прадз, дзяўбе, трэ, ламае Мы - прадзём, дзяўбём, тром, ламаем Вы - прадзяце, деўбяце, трэце, ламаеце Яны - прадуць, дзяўбуць, труць, ламаюць