Преобразуйте предложения ,поставив выделенные сущетвительные и местоимения во м?

Преобразуйте предложения ,поставив выделенные сущетвительные и местоимения во м??ожественное число. 1.HE works as a FOREMAN at our company. 2.Would you like a roasted POTATO? 3.The CAT is hunting for a MOUSE. 4.we need a KNIFE.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.THEY work as FOREMEN at our company. 2.Would you like roasted POTATOES? 3.The CATS are hunting for MICE. 4.We need KNIVES.