Придумать по 1 предложению с каждым словом: at night, at 3 o'clock, in behining, on November, on summer, on w

Придумать по 1 предложению с каждым словом: at night, at 3 o'clock, in behining, on November, on summer, on winter, on Friday ПОЖАЛУЙСТА.....СРОЧНО....
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like to read at night. I have a lunch at 3 o'clock. In beginning of the month I received a letter from my friend. I'm going to see my grandma in November. On summer I go to walk everyday. I often get sick on winter. I go to cinema on Friday.