Rabbits (jump) in the yard. I (walk) in the park. My parrot (talk) English. We ( sing) very well. Нужна утвердительная,вопросительная , отрицательная формы.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Rabbits are jumping in the yard.Rabbits are not jumping in the yard. Are rabbits jumping in the yard? 2) My parrot is talking English. My parrot is not talking English.Is my parrot talking English? 3)We are singing very well.We are not singing very well. Are we singing very well?