Раскройте скобки --- больше He (write) books. Раскройте скобки --- больше He (write) books since he was 20. Раскройте скобки --- больше He already (write) 8 books. Раскройте скобки --- больше I she always (help) her mum sin...

Раскройте скобки ---> He (write) books. Раскройте скобки ---> He (write) books since he was 20. Раскройте скобки ---> He already (write) 8 books. Раскройте скобки ---> I she always (help) her mum since morning. Раскройте скобки ---> They already (wash) the floor. Раскройте скобки ---> I he (run) now. Раскройте скобки ---> He (run) for 10 minutes.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He writes books. He has been writing books since he was 20. He has already written 8 books. I she always helps her mum since morning. They have already washed the floor. He is running now. He has been running for 10 minutes.