Растлумачце значэнне фразеалагiзмау: рассыпаца дробным макам- распускаць хвост- слацца лiстам- набiваць руку- усыпаць перцу- пусцiць чырвонага пеуня- накруцiць хвост- ламаць шапку- адпускаць лейцы- ганяць сабак-

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
рассыпаца дробным макам- прыслужваць, ліслівіць распускаць хвост- зазнавацца, ставіць сябе высока слацца лiстам- не адказваць ні ў чым , дагаджаць набiваць руку- трэніравацца, набываць вопыт усыпаць перцу-пакараць, правучыць пусцiць чырвонага пеуня- падпаліць накруцiць хвост- правучыць, лаяць ламаць шапку-прыніжацца, дагаджаць адпускаць лейцы- патраціць кантроль над сабой ганяць сабак- лайдачыць