Read and make sentences  HE /WASHDISHES/DOES/SOMETIMTS/нАСКОЛЬКО Я ПОНЕЛА НАДО СОСТАВИТЬ ПРЕДЛОЖЕНИЕ ПОМОГИТЕ ЗАРАНЕЕ СПАСИБО

Read and make sentences    HE /WASHDISHES/DOES/SOMETIMTS/ нАСКОЛЬКО Я ПОНЕЛА НАДО СОСТАВИТЬ ПРЕДЛОЖЕНИЕ ПОМОГИТЕ ЗАРАНЕЕ СПАСИБО
Гость
He washes dishes sometimes. Does he wash dishes sometimes?