Ребят, помогите, Срочно! надо ответить на вопросы. нужен перевод их и желательно, чтоб вы на них ответили для письма по английскому.what's summer like in your place?what activities do you do in this season?do you like summers o...

Ребят, помогите, Срочно! надо ответить на вопросы. нужен перевод их и желательно, чтоб вы на них ответили для письма по английскому. what's summer like in your place? what activities do you do in this season? do you like summers or not?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Какое лето в твоём регионе ? 2. Чем ты занимаешься в это время года? 3. Тебе нравится лето или нет? 1. Summer is hot in Moscow. The weather is warm and nice usually. 2. Usually I go for a vacation with my family. We like to go to the sea to swim. 3. I love summer time. It's so much fun !!!