Реферат на тему -қазақтың ұлттық тағамдары желательно на англиском =(

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
                            Kazakh Tradiotional Food In Kazakhstan people eat a lot of meat.Their traditional food is the Kazakh meat.Kazakh people are very hospitable.When they invite guests they also cook pilaf,kazy,kuyrdak.They have some traditional milk products.They kurt,irimshik.Their traditional drinks are kymyz,shubat7These drinks are very useful for our health.