Що означає слово сердюк у такому реченні : "У сінях горіли свічки у високих ліхтарях, а на лавах проти ствни знаходилися сердюки та джури

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
   У цьому реченні слово "сердюк" застосоване у значенні "відбірний воїн, козак-гвардієць українських гетьманів", на що вказує присутність також "джурів", що є "зброєносець, помічник у козацької старшини".    Там і далі: "...Біля важких різьблених дверей стояли на варті козаки з списами напоготові..."
Гость
Кошовий отаман - єто ответ д) Рада була допомогти!!!