Що відбулося в 1946?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Представили первый цифровой компьютер. В СССР запустили первый атомный реактор
Гость
Четвертого липня 1946 відбулася одна з найстрашніших подій нашого часу -погром в Кельце. Погром послідував приблизно через рік після Голокосту, жертвами якого були мільйони евреев.Немногіе з залишилися в живих стали жертвами кривавої резні.Кельце - адміністративний центр воєводства, містосередньої величини в Центральній Польщі. Кілька сотень євреїв, які униклизнищення, жили в 1946 році в цьому місті, більшість з них на вулиці Планти в будинку № 7, що належить єврейській общіне.Несколько годин по міступоширювався слух, що зниклий дев'ятирічний польський хлопчик ставжертвою ритуального вбивства, скоєного євреями з будинку на вулиціПланти. Незабаром перед цим будинком зібрався натовп мешканців Кельце.Те, що зниклий хлопчик вже повернувся додому, в цей момент нікого не цікавило. Жадала крові натовп увірвався в будинок. Євреїв, чоловіків і жінок, старих і дітей, викидали з вікон. Лежали з ушкодженнями на вулиці добивализалізними прутами, дрючками, молотками. До кінця дня вулиця передбудинком була покрита кривавим людським місивом. Звірячому було вбито42 человека.Іцхак Цукерман - "Антек", один з керівників повстання у варшавському гетто, після війни залишався в Польщі. Коли до нього дійшла звістка про погром, він поспішив в Кельце. Там він побачив жахливу картину.Понівечені трупи, убиті вагітні жінки з розпоротими животами. Про це він пізніше напише у своїй автобіографії. Серед жили в Польщі євреїв запанувавстрах. Багато з них протягом найближчих місяців покинули страну.Еще додрами в Кельце пасажирів-євреїв викидали з вагонів на ходу поїзда. Післяпогрому такі вбивства почастішали. Юліан Тувім, відомий польський поет, влипні 1946 року писав своєму другові Й. Штаудінгер: "... я хотів поїхатипоїздом в Лодзь. У зв'язку з відомими тобі подіями для мене безпечнішевідкласти поїздку на більш сприятливий час ... "Після погрому середвражених людей циркулювали найрізноманітніші здогадки про те, якіполітичні кола інспірували цей злочин. Станіслав Радкевич, міністр безпеки Польщі, під час зустрічі з представниками Центрального комітету польськихєвреїв, які вимагали від уряду енергійних кроків, сказав: "Ви, може бутихочете, щоб я заслав до Сибіру 18 мільйонів поляків?" Глава польської католицької церкви кардинал Хлонд в привернув велику увагу заяві про погром висловив думку, що вина за погіршення взаємин між євреями іполяками "... в значній мірі повинна бути покладена на євреїв, які займаютьсьогодні в Польщі керівні пости, які намагаються ввести структури і порядки, відкидаємо більшістю польського народу" .Общественное думка Польщідесятиліттями замовчував цю трагедію. І тільки в 1966 році міністрзакордонних справ Даріуш Росаті в листі Всесвітнього єврейського конгресу в 50-ту річницю погрому заявив: "Ми будемо оплакувати жертви погрому вКельце. Цей акт польського антисемітизму слід розглядати як нашу спільнутрагедію. Нам соромно, що Польща зробила такий злочин. Ми просимо у васпробачення ".Вперше подібні слова вимовив польський політик. За кого вінпросив вибачення? Він просив вибачення за шлифовальщика Марека зметалургійного заводу, який з сотнями інших робочих штурмував будинок наПланте, щоб вбивати евреев.Он просив вибачення за пані Чезію, яка,повертаючись з базару, підняла палицю, щоб розтрощити особа викинутої з вікна 2-го поверху єврейській дівчині, ще б показала ознаки жізні.Он просив вибачення за шевця Юрека, який, прибивши молотком підошви були в ньогов лагодження черевик, поспішно закрив майстерню і розбивав цим молоткомголови жертв.Он просив вибачення за паненку Асю і її нареченого Хенріка,які кидали каміння в виволікали з дому людей.Он просив вибачення запродавця овочів Януша, який покинув свою крамницю, прихопивши залізнийпрут, і повернувся туди через 3 години, облитим кров'ю жертв.Он просив вибачення за мільйони поляків, які байдуже молчалі.Конечно , це злочин, якщо порівняти його з тим, що творили німці з євреями, тільки рядок в історіїцього століття, і все ж ... Просто неможливо було собі уявити, щоб через рік після найбільшої трагедії єврейського народу в центрі одного з міст такзвірячому вбивали людей.Но хіба не багато чого, що трапилося в цьому столітті, здавалося неможливим - і все-таки сталося? ..