She will be cooking dinner at 5 or 6 pm 4 вида вопросов 1общий 2разлелительный 3специальный 4альтернотивный

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 общий Will she will be cooking dinner at 5 or 6 pm? 2 разделительный She will be cooking dinner at 5 pm, won't she? 3 специальный When will she be cooking dinner? 4 альтернaтивный Will she be cooking dinner at 5 or 6 pm?