Скласти по 2 речення в пасиві(Past Perfect Tense)2 речення в теперішньому часі та 2 в минулому часі.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Butter is made from milk.Vegetables are sold in the supermarket.-Present Simple Passive I was given a book.His house was built in 2001.-Past Simple Passive The job had been finished by Monday .The documents had been stolen by him.- Past Perfect Passive