Сообщение на тему ''мое любимое животное волнистый попугай''на английском.СРОЧНО!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have a parrot. It is my best friend. It name is Gone .Gene is very kind. He is very often like eat. His favorite corn is "Corn with sugar for parrot". Also,Gena love a fly. He is fly's an every day. Our parrot sitting on the curtains, and sometimes on my head. I love him so much.
Гость
My favorite animal Volniysty parrot for his bright colors that catch the eye Wavy parrots are among the best pets, because they do not require much attention and efforts перевод:Мое любимое животное Волнийсты попугай за его яркие краски которое бросаются в глаза Волнистые попугаи являются одними из лучших домашних питомцев, так как не требуют к себе большого внимания и хлопот.