Составить 6 предложений с неправильными глаголами в прошедшем времени по английски!Глаголы-go(наст вр)-went(прош вр),cut-cut,see-saw,steal-stole,shake-shook,put-put,bring-brought,come-came,break-broke,do-did

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
i went to school. i cut the meat. u saw a cat. i stol here. i shook the drink. i put a pen. i brought a pencil. i came home. i broke my hand. i did my homework.