Составить 8 предложений о погоде по образцу. Например: It is sometimes windy in autumn

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
It often snows in winter. Look! It is raining in the street! The weather is rainy. It is windy and wet today. It was cloudy yesterday. I think it is going to be warmer tomorrow. The temperature is 2 degrees below zero. The temperature is 25 degrees above zero.