Составить интервью с одноклассником по-английски, связанное с видами спорта

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Hello, Do you like sports? -Hi! Yes, I do. -Oh.. What your favorite sport? -My favorite sport is (можно написать любой спорт, я напишу к примеру) the athletics. -Cool! What are you doing on the athletics? -We are running and go to the completions. -Wow! Can I go to the athletics with you? -Yes, of course! -Thank you, bye. -Bye