Составить вопросы.Альтернативный,общий и специальный.Где это возможно. 1. Many usually gets up at seven. 2. Liza and Bob are having a party at home at present.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Does Mary get up at 7&-?  (общий) 2. Does Mary get up at 6 or at 7? (альтернативный) 3 When does Mary get up? (спец) 1. Are Bob and Liza having a party .....? (общ) 2 What are they doing? (спец)