Составьте 10 не очень трудных предложений со словамиto listen to..to be proud of....to be tired of....to be famous for....to be rich in.....to be afraid of......to be interested in...to cut down....to find out..... to give up

Составьте 10 не очень трудных предложений со словами to listen to.. to be proud of.... to be tired of.... to be famous for.... to be rich in..... to be afraid of...... to be interested in... to cut down.... to find out..... to give up
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
напиши предложения по русски в переводчикгугл и он переведет всё без ошибок