Составьте 3 отрицательных, 3 положительных и 3 вопросительных предложений с конструкцией used to.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I used to cry a lot when I was 5. I used to be scared of the dark. I used to go swimming. I didn't use to ride a bike. I didn't use to be shy. I didn't use to be fussy. Did you use to go to school? Did you use to watch the news? Did you use to play hide and seek?