Составте диалог по бел мове мама с дочкой покупают школьную форму

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- Дачушка, ты ўжо дастаткова дарослая, каб хадзіць у школу ў школьнай форме.  - Больш ніякіх джынсаў?  - Ніякіх. Джынсы - гэта адзенне для забаў і працы на агародзе. У школу трэба апранацца ў дзелавым стылі.  - Добра. Як табе гэтая спадніца?  - Яна залішне кароткая. Давай лепш возьмем гэтую.  - Але, мама, яна ж нецікавая.  - Тады давай вось гэтую. У яе цікавы крой, і яна не адкрывае твае калені.  - Мне падабаецца. А што наконт блузкі? Абавязкова белая?  - Не думаю. Дастаткова таго, што яна будзе светлай.  - Я хачу тую бледна-ружовую.  - Так, нядрэнна выглядае. І табе пасуе. Хай будзе бледна-ружовая. Цяпер пінжак.  - Я не люблю пінжакі.  - У афіцыйнай сітуацыі без яго не абысціся. Я выберу пінжак сама, раз ты іх не любіш.  - Добра, мне ўсё роўна.  - Заўтра ў школе ты будзеш самай прыгожай дзяўчынкай.  - Паглядзім, мама, паглядзім