Составьте пожалуйста, 10 любых предложений, в простом будущем времени! С вспомагательным глаголом will!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I will go to the park 2) I will read this book tomorrow 3) We will help you  4) She will write him a massage 5) He will pay her bill 6) They will go to the party 7) We will tell them our secrets 8) I will watch this movie with you 9) She will feed her dog 10) You wilI invite him to the cinema