Составьте предложение с to be fond of, to keep, to go. В предложениях должно быть 8 слов

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
my grandmother was fond of gardening my sister fond of travveling bred pit is fond of reading sasha grey  isfond of keeping fit melisa are fond of keeping secret итд
Гость
1.Frankly speaking, I am fond of reading books. 2.It is impossible to keep everything in your mind. 3.There is no point to go straight ahead.