Срочно! !! Нужна помощь с английским!! Преобразуте употребляя а) модальный глагол may B)глагол to enjoy

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
They may come tomorrow morning. She may still be in Moscow. He may write to us one of these days. She may not agree with you. They may be out when you get to their place. 2)1)And we didn't enjoy it 2)did you enjoy your last journey? 3)i am sure you will enjoy the book