Срочно помогите надо написать ответ к этим вопросам 1. who is that man 2.whoose is that coat 3. what books do you like to read 4. where are my glasses(glasses-это переводится как очки) 5.How old are you 6.How much money have go...

Срочно помогите надо написать ответ к этим вопросам 1. who is that man 2.whoose is that coat 3. what books do you like to read 4. where are my glasses(glasses-это переводится как очки) 5.How old are you 6.How much money have got(переводится как сколько у тебя денег) пожааалуууйссстааа прошууу помагите ! срочно
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 That man is my father. 2 That coat is mine. 3 I like to read historical books. 4 Your glasses are on the table. 5 I'm sixteen years old. 6 I have got 100 pounds.