Срочноооооооооооооооооооооооо мини сочинение на тему ужин на английском

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I usually have breakfast at about eight o'clock. I have a piece of toast and cup of coffee for breakfast.  I have lunch at one o'clock. As a rule I have soup and potatoes or rice with meat or fish.  I have dinner at about seven o'clock. My dinner consists of a sandwich and yogurt.  Я обычно завтракаю около восьми часов. Я ем тост и выпиваю чашку кофе на завтрак.  Я обедаю в час. Как правило я ем суп и картофель или рис с мясом или рыбой.  Я ужинаю около семи часов. Мой ужин состоит из бутерброда и йогурта.  или In the morning I eat a biscuit and drink tee or coffee. At lunch I eat a hamburger or pizza and drink fresh oranges. At dinner I eat spaghetti with fish(or meat) and drink a glass of water....