Срооочно!! What the children done? How long have they done it? Translate the following sentences. 1) I have done my homework. 2) I have done my homework since 5pm 3) Clare has raked leaves for an hour. 4)She has raked leaves fo...

Срооочно!! What the children done? How long have they done it? Translate the following sentences. 1) I have done my homework. 2) I have done my homework since 5pm 3) Clare has raked leaves for an hour. 4)She has raked leaves for an hour 5) Jay had watched the new film 6) Celia has watched the cartoons for half an hour. 7) Paul has ridden horses since he was
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Что дети сделали? Как давно они это сделали? Переведите следующие предложения. 1) я сделал свою домашнюю работу. 2) я сделал свою домашнюю работу с 5 часов 3) Клэр сгребают листья в течение часа. 4)она имеет сгребают листья в течение часа 5) Джей смотрел новый фильм 6) Селия смотрела мультики на полчаса. 7) Павел ездил на лошадях, так как он был