Татарский язык задание допустим, скоро у вас день рождения. Как вы пригласите по телефону своих друзей в гости? Составьте диалог.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- Алло! Исенмесез! - Исэнмесез! - Телефонга Камилэне чакырыгырга момкинме? - Момкин. Камилэ, кызым, сине чакыралар. - Сэлам, КАмилэ! - Сэлам, Айдар! - Хэллэрен ничек? - Яхшы. - Шимбэ конне минем туган конем, дусларымны кунакка чакырам. - Э, бик эйбэт икэн! - Сине дэ, Камилэ, чакырам!  Сэгать алтыга килэрсенме? - Рэхмэт! Килэрмен, Айдар! - Рэхмэт сина! Котеп калам! - Сау бул! - Сау бул!