Текст содержит 4 грамматические ошибки и 3 в правописании. (Исправить ошибки)1)Yesteday I get up very early.2)I clean my teeth.3)I have my brekfast.4)Then I was doing my homework.5)Soon I went to my colege.6)When I came the cla...

Текст содержит 4 грамматические ошибки и 3 в правописании. (Исправить ошибки) 1)Yesteday I get up very early. 2)I clean my teeth. 3)I have my brekfast. 4)Then I was doing my homework. 5)Soon I went to my colege. 6)When I came the classes have already begun. 7)I was sorry for being late.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. got up 2.I'm cleaning 3. breakfast 4. I did 5.college