The workers build houses, 5 типов вопросов , 1) общий 2)Альтернативный3) Специальный4) Вопрос к подлежащему5) Разделительный вопрос

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Do workers build houses? 2. Do workers build houses or relationship  3. What do workers do? 4. who builds houses ?- workers built  5.Workers built houses , don't they?