У беларускіх народных казках галоўны герой праходзіць праз розныя выпрабаванні. Часта яго вынаходлівасць праверяецца з дапамогай пытанняў - загадак. Што хутчэйшае за ўсё на зямлі? Што на све...е ўсім і ўсяму трэба? Чаго на све....

У беларускіх народных казках галоўны герой праходзіць праз розныя выпрабаванні. Часта яго вынаходлівасць праверяецца з дапамогай пытанняў - загадак. Што хутчэйшае за ўсё на зямлі? Што на све...е ўсім і ўсяму трэба? Чаго на све...е бага...ей няма? На чым знака не пакінеш? ***Адкажыце на пытанні. Параунайце свае адказы з адказамі казачных герояў: імя, назва; думка; на агні; зямлі. ***Спішыце 2-е і 3-е пытанні. Устаўце прапушчаныя літары.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Што на свеце ўсім і ўсяму трэба? Чаго на свеце багацей няма?                    _                                                       _          _