У наслідок ізобарного нагрівагання об'єм гелію збільшився в 3 рази яку роботу здійснив газ?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
В ізобарному процесі робота газу A=p*(V2-V1). В даному випадку V2=3*V1, тоді   A=p*(2*V1). p*V1 знайдемо з рівняння Менделеєва-Клапейрона: p*V1=m*R*T/M ,  M=4г/моль - молярна маса гелія. Кількість теплоти, отриману гелієм (одноатомний газ) в ізобарному процесі Q=(5/2)*m*R*(T2-T1)/M = (5/2)*p*(V2-V1)=(5/2)*A