Установите соответствие : 1) I never … homework on Sundays.2) I … go to school tomorrow, I’m ill.3) Where is dad? – I …seen him.4) Why … you spend last summer in town?5) The lesson is over, you … go home.a) are b) won’t c) cand...

Установите соответствие : 1) I never … homework on Sundays.2) I … go to school tomorrow, I’m ill.3) Where is dad? – I …seen him.4) Why … you spend last summer in town?5) The lesson is over, you … go home.a) are b) won’t c) cand) did e) haven’t f) do
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Do 2. Won't 3. Haven't 4. Did 5. Can Вот что получатся с: