Уважаемые знатоки английского языка, прошу помогите пожалуйста!!! Раскройте скобки, употребив нужную степень сравнения. 1) The Alps are (high) mountains in Europe. 2) Who knows him (well) than you? 3) Margaret is not as (old) a...

Уважаемые знатоки английского языка, прошу помогите пожалуйста!!! Раскройте скобки, употребив нужную степень сравнения. 1) The Alps are (high) mountains in Europe. 2) Who knows him (well) than you? 3) Margaret is not as (old) as Elizabeth. 4) It is one of (important) questions. 5) Ann is (tall) than Peter. 6) Mike’s book is as (thick) as Peter’s book. Заранее вам большое спасибо!!!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-the highest 2-better 3-as old as 4-the most important 5-taller 6-thick