Випишыте з тексту сказы, у яких аутар ужывае дзеясловы будучага часу. Абазначце у сказах дзейники. Я подыходжу да пена и бачу:бярозу пры хаце густа абляпили граки. Яны злятають на зямлю , шукаьць галинки , рвуць сухую летащниюю...

Випишыте з тексту сказы, у яких аутар ужывае дзеясловы будучага часу. Абазначце у сказах дзейники. Я подыходжу да пена и бачу:бярозу пры хаце густа абляпили граки. Яны злятають на зямлю , шукаьць галинки , рвуць сухую летащниюю траву . Граки будуюць гнёзды. Значыць,скора прыйдуць цёплыя веснавыя дни. Прыгрэе ласкавае сонейка.Будуць цячы па зямлиручайки. Укрыецца чырвоными завушницами вольха. Расупусцицца арэшник. И над яго кустами наспешна будуць плыць аблачынки залацистага пылку.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
то, что подчеркнуто - дзейники