Вивисти молекулярну формулу вуглеводню в якому масова частка Карбону -82.8% Гідрогену 17,2%. Густина речовин за нормальних умов 2,6 т/л.
Вивисти молекулярну формулу вуглеводню в якому масова частка Карбону -82.8% Гідрогену 17,2%. Густина речовин за нормальних умов 2,6 т/л.
Ответ(ы) на вопрос:
1. Спочатку знайдемо масу 1 моль вуглеводню за густиною: 1 л вуглеводню - це 2,6 г, а 22,4 л______________х г, звідки х=22,4*2,6/1=58 г(приблизно) 2.Ця маса необхідна для подальшого розрахування кількості атомів Гідрогену і Карбону у молекулі вуглеводню: а) [latex]n(C)=\frac{w(C)\cdot{Mr(CxHy)}}{Ar(C)\cdot100\%}=\frac{82,8\cdot58}{12\cdot100}=4[/latex] б) [latex]n(H)=\frac{w(H)\cdot{Mr(CxHy)}}{Ar(H)\cdot100\%}=\frac{17,2\cdot58}{1\cdot100}=10[/latex] Значить формула вуглеводню:[latex]C_4H_{10}[/latex] - це бутан(насичений вуглеводень)
Не нашли ответ?
Похожие вопросы