Визначте, у яких випадках можливе притягнення до цивільно-правової відповідальності: а) 2)-річні студенти, домовившись із бабусею про найм квартири, своєчасно не сплатили визначену квартирну плату; б) водій автомобіля, порушивш...

Визначте, у яких випадках можливе притягнення до цивільно-правової відповідальності: а) 2)-річні студенти, домовившись із бабусею про найм квартири, своєчасно не сплатили визначену квартирну плату; б) водій автомобіля, порушивши Правила дорожнього руху, скоїв зіткнення з автобусом, завдавши йому серйозних пошкоджень; в) група школярів після шкільної дискотеки розбили вуличні ліхтарі; г) мешканці квартири на п'ятому поверсі забули закрити воду, унаслідок чого було залито квартмри нижніх поверхів, яким завдано значної шкоди.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
а) У даному випадку настає договірна відповідальність. Адже студенти порушили умови договору вчасно не сплативши за квартирну плату. Див. ЦК України, ст. 22: Відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди. б) водій автомобіля буде притягнутий до адмін. відповідальності. Проте власник автобусу може відшкодувати майнову шкоду завдану цим правопорушенням згідно зі ст. 22 ЦКУ в) у даному випадку можливе притягнення до цивільної відповідальності. Також див. ст. 31, 32 ЦКУ г) тут також настане цивільно правова відповідальність, мешканці квартитири на п'ятому поверсі будуть зобов'язані відшкодувати матеріальну та навіть моральну шкоду потерпілій стороні