Вставь слова в предложения: cat, his, home, has got, am, is. I have got a _____________. My name ____________ Bob. I ______________ seven. Granny ____________________ a kitten. Let’s go _______________________. Tom has got a ro...

Вставь слова в предложения: cat, his, home, has got, am, is. I have got a _____________. My name ____________ Bob. I ______________ seven. Granny ____________________ a kitten. Let’s go _______________________. Tom has got a robot. _____________robot is nice.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)cat 2)is 3)am 4)has got 5)home 6)his
Гость
I have got a CAT(cat). My name IS(is) Bob. I AM(am) seven. Grany HAS GOT(has got) a kitten. Let’s go HOME(home). Tom has got a robot.HIS(His) robot a nice.