Вставить пропущенные слова. My favourite holiday is my birthday.It is in ... . I ... get presents. I ... blow out the candles. We ... eat cakes. We ... dance and play games. We ... sing a "Happy Birthday" song.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favourite holiday is my birthday. It is in July. I always get presents. I always blow out the candles. We all eat cakes. We always dance and play games. We often sing a "Happy Birthday" song.