Выпiсаць назоунiкi i прыметнiki. Малявау Багданка алоукам: рэску чырвоным i чырвоным клёны, хату зялёным i зялёным коней, жоутым ката- глядзець любата! Малявау сябе самога: сiнiм кашулю, зялёным штаны. А дашоу да ног-маляваць н...

Выпiсаць назоунiкi i прыметнiki. Малявау Багданка алоукам: рэску чырвоным i чырвоным клёны, хату зялёным i зялёным коней, жоутым ката- глядзець любата! Малявау сябе самога: сiнiм кашулю, зялёным штаны. А дашоу да ног-маляваць не змог. Сказау маме:-Ма, босага карандаша няма.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
рэску чырвоным,чырвоеым клены,хату зяленым,зяленым коней,жоутым ката,синим кашулю,зяленым штаны,босага карандаша