Выпишите из текста подчеркнутые слова и определите их форму. Как определить форму, помогите. Designed, given, being, filled, disturbed, caring, traumatised, becoming, living, stroking, gazing, undergoing.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Past simple, past participate, present participate, past simple , past simple, present continuous, past simple, остальные present continuous