Вызначыць сінтаксічную ролю неазначальнай формы дзеяслова ў сказах :1. Маладым садам - квітнець , а крынічаньцы - звінець.2. Усе не пакідалі надзеі выратаваць хлопца .3. Трымаць сябе ў руках заўсёды налёгка.4. Брат летам паедзе...

Вызначыць сінтаксічную ролю неазначальнай формы дзеяслова ў сказах : 1. Маладым садам - квітнець , а крынічаньцы - звінець. 2. Усе не пакідалі надзеі выратаваць хлопца . 3. Трымаць сябе ў руках заўсёды налёгка. 4. Брат летам паедзе паступаць ў палітэхнічную акадэмію . 5. Лясныя рэкі вучылі плаваць , а лес карміў нас , сушыў анучы.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Выказнiкi 2.Азначэнне 3.Дзейнiк 4 Акалiчнасць 5. Дапауненне