What are you going to do in June/ in July/ in August? По два предложения к каждому месяцу. Заранее спаси

What are you going to do in June/ in July/ in August? По два предложения к каждому месяцу. Заранее спасибо.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am going to visit my grandmother in June. I am going to ride bicycle in June. I am going to swim in the river in July. I am going to start English courses in July. I am going to gather mushrooms in August. I am going to join some sports club in August.