What do they do and what do they need? Поговорите о профессиях. Составьте предложения, используя слова и выражения из рамок. Добавьте свои примеры. Помогите пожалуйста ответить на эти предложения.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Detective catch criminals. 2. Postman deliver letters to people. 3. Scientist learn more about rare plants. 4. Chef cook food for people. 5. Teacher teach English at school. 6. Doctor look after sick people. 7. Engineer design cars.