Write sentences about yesterday Составить предложения по примеру.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1Lisa got up late yesterday 2Ben had sandwiches for lunch yesterday 3Lee walked to school y.(это yesterday) 4Joe played his keyboard y. 5It rained in Exeter y. 6Mrs.Kelly went to bed at ten y. 7Jack saw Ben y. 8Monica ran to work y. 9we left the house at eight o c'lock y. 10Mike arrived at work at nine y.