Яка сіль і в якій кількості утвориться при взаємодії 0,2 моль калій гідроксиду та розчину ортофосфатної кислоти із вмістом речовини 9,8г?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 0,2 моль, х г       9,8 г                                            [latex]3KOH+H_3PO_4=3H_2O+K_3PO_4[/latex] 3 моль                  98 г                                           1. Спочатку визначимо,яка із реагуючих речовин прореагує повністю(без залишку), принявши одну из них за Х,наприклад кількість речовини гідроксиду: для полной нейтрализации 3 моль гидроксида необходимо 98 г кислоты, а для  --//--//--                                х моль_____________________9,8 г, звідки х=3*9,8/98=0,3 моль 2. Як бачимо,що кислоти дано у надлишку,значить реакція піде з утворенням кислої солі. Якщо написати рівняння з утворенням калій гідрогенортосфосфату,то бачимо,що співвідношення вихідних речовин співпадає із даним:  0,2 моль     9,8 г                  у г [latex]2KOH+H_3PO_4=K_2HPO_4+2H_2O[/latex]    2 моль         98 г                  174 г    3. Знаходимо масу солі за даними однієї із вихідних речовин,наприклад за кількістю речовини гідроксиду: при взаємодії 2 моль гідроксиду утворюється 174 г солі, а при  --//--//--      0,2 моль__________________у г, звідки у=0,2*173/2=17,4 г