Які є отруйні рослини і гриби?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Отруйні рослини: вороняче око ,вовчі ягоди,барвінок...Отруйні гриби: мухомор,бліда поганка ...
Гость
Небезпечні рослини і гриби для людини Існує величезна кількість отруйних грибів і рослин. Всі їх перерахувати практично неможливо, тим більше що такі є в кожному куточку планети. У будь-якому випадку небезпечні рослини своєю отрутою можуть завдати істотної шкоди здоров'ю людини. Більше того, відомі випадки летального результату. Але всього цього можна було уникнути. Давайте поговоримо з вами про те, які отруйні рослини і гриби існують, які наслідки вони викликають і як цього уникнути.У різних видів отруйних рослин отрута розташовується або в стеблі, або в листі, або в ягодах, або навіть в корінні. Тому не дарма лісові тварини вибирають, чим їм харчуватися, адже вони знають, що можна їсти, а що не можна. Але перш ніж заглиблюватися в цю тему більш детально, давайте ж дамо визначення. Отруйні рослини - це ті, які можуть призвести до отруєння токсинами людини або тварини. До таких належать представники флори як тимчасово містять отрути, так і постійно. Потрібно розуміти, що в даній групі досить велика кількість підгруп. Ступінь токсичності отрути визначається кількістю і щільністю вмісту хімічних речовин та інших сполук. Зазвичай говорять про кумарини, алкалоїди, глікозидах При цьому ступінь отруйності залежить не тільки від виду рослини, але і від його віку, а також фази вегетації. Так, нерідко молоді гриби бувають менш отруйні, ніж старі, і навпаки. Деякі трави стають найбільш небезпечними під час цвітіння, інші ж - при дозріванні плодів. Зазвичай отрута концентрується в різних органах в різних кількостях, але зустрічаються види, де всі токсини зосереджені в одному місці. Якщо говорити про те, яке рослина небезпечне для життя людини найбільше, можна відповісти так: те, де концентрація отрути досягає свого максимуму. Найчастіше це молоді гриби і трави, які у висушеному вигляді представляють вже не таку велику небезпеку. Звичайно, має сенс говорити і про інші фактори, які впливають на концентрацію токсинів. Тут має значення грунт, місце зростання, погодні умови і т. П.