You have received a letter from your English-speaking pen-friend Andrew who writes ... A "green club" has just been organized at our school. We're choosing a name for it . What name would you suggest for out "green club"? Would...

You have received a letter from your English-speaking pen-friend Andrew who writes ... A "green club" has just been organized at our school. We're choosing a name for it . What name would you suggest for out "green club"? Would you like to have a " green club" at your school and why? Which projects do you think " green clubs" could deal with? My dad is going to start a new business ... Write a letter to Andrew . - answer his questions; - ask 3 questions about his dad's new business Write 100-140 words . Remember the rules of letter writing.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вы получили письмо от вашего английском языке пера друга Эндрю , который пишет ... А " зеленый клуб" только что был организован в нашей школе . Мы выбирая имя для него . Какое имя вы могли бы предложить для " из зеленого клуба " ? Хотели бы вы иметь "зеленый клуб " в вашей школе и почему ? Какие проекты вы считаете, "зеленые клубы" может иметь дело? Мой папа собирается начать новый бизнес ... Написать письмо Эндрю. - Ответить на его вопросы ; - Задать 3 вопроса о новом бизнесе своего отца Написать 100-140 слов . Помните правила написания писем!Вот это информация от ползователя!